Надійний стабілізатор напруги повинен постійно підтримувати значення напруги, не залежно від будь-яких коливань у вхідному ланцюзі. Першочерговим характеристикою такого пристрою, як стабілізатор напруги, виступає потужність передбачуваного навантаження. Даний показник повинен бути аналогічний потужності приладу, який передбачається захищати, а в ідеалі - потужність даного пристрою повинна хоча б трохи перевищуватиме потужність техніки, яка буде через нього підключатися. Купувати стабілізатор з запасом потужності варто хоча б тому, що в побуті активно застосовуються прилади з асинхронними двигунами (холодильники, пральні машини, пилососи), розрахувати точну потужність яких буває досить складно.

Якщо ситуація вимагає покупки загального стабілізатора на весь об'єкт, а не персонально для кожного приладу, то потужність усієї використовуваної техніки необхідно підсумовувати. Звичайно, завжди є варіант придбати найпотужніший стабілізатор і не вести ніяких підрахунків, але оптимальним такий варіант не є, оскільки потенціал такого пристрою в побутових умовах буде використовуватися лише частково, а вартість його виявиться дуже високою.
Автоматичний вимикач

Для того, щоб правильно розрахувати потужність стабілізатора, потрібно ознайомитися з деякими важливими пунктами:

  1. Можна підібрати стабілізатор по току вступного автомата, за допомогою якого можна знеструмити весь будинок або об'єкт. Той стабілізатор, який ви правильно підберете за номіналом ввідного автомата або навіть більше, не буде в майбутньому обмежувати вас в потужності.
  2. Підлаштовуватися у виборі стабілізатора під потужність навантажень. Для такого нюансу необхідно правильно розрахувати сумарну потужність навантажень Ваших приладів. Якщо ж Ви в цій справі новачок, можна викликати фахівця, який зробить правильні розрахунки навантажень і скаже, який саме стабілізатор напруги Вам необхідний.

В окремих випадках придбання стабілізатора являє собою не просто бажання захистити електроприлади, а й змусити їх повноцінно працювати. Як приклад вивчимо таку типову ситуацію: сім'я переїжджає з міської квартири в сільську місцевість, перевозячи з собою, серед іншого, мікрохвильову піч. За 10 хвилин до навантаження для переїзду пристрій працював ідеально, не викликаючи нарікань, але спроби використовувати його вже в сільській місцевості призвели до того, що їжа як була, так і залишилася холодною.
Переїзд відбувся взимку, коли громадяни активно використовують обігрівачі. З настанням весни мікрохвильовка знову почне працювати нормально, оскільки з потеплінням люди перестануть використовувати потужні обігрівальні прилади. Але ж техніка купується для того, щоб використовувати її круглий рік? А якщо не працює не тільки СВЧ, але і пральна машина, електроплита, комп'ютер? Вирішити розглянуту проблему допоможе стабілізатор.

Крім потужності навантаження, існує ще кілька критеріїв, при виборі стабілізатора напруги, а саме:

Трифазний стабілізатор напруги серії Герц

Кількість фаз нагрузки
Залежно від того, яке обладнання буде підключено до стабілізатора напруги, необхідно буде визначитися, який стабілізатор встановлювати - однофазний або ж трифазний.
Якщо від однофазної мережі запитана однофазне навантаження, то тут все просто - Вам потрібен однофазний стабілізатор напруги. Однофазні стабілізатори - це ідеальне рішення для офісів, дач, будинків або квартир.
Якщо до об'єкта підведено три фази (380 В), але трифазних споживачів немає - можна встановити три однофазних стабілізатора, які будуть працювати незалежно один від одного.

Якщо ж від мережі з напругою 380 В запитані трифазні споживачі, необхідно встановлювати трьохфазний стабілізатор напруги. Він може бути зібраний як в одному корпусі, так і в трьох окремих корпусах, об'єднаних між собою блоком синхронізації. В такому випадку, при виникненні аварійної ситуації на одній з фаз, стабілізатор відключить навантаження, щоб уникнути перекосу і виходу з ладу обладнання.
Це самий практичний і надійний варіант для забезпечення електроживлення в заміські будинки, медичні центри, готелі, а також великі підприємства і заводи.

Тип стабілізатора напруги
На багатьох підприємствах, в селах і містах хвилюються і переживають про те, як би їм уникнути стрибків і перепадів напруги. Адже через таких ситуацій дуже часто псується і просто виходить з ладу техніка. Одним і найвірнішим способом уникнути трагедій і неприємних моментів є установка стабілізатора напруги. Іноді його ще називають нормалізатором. Існує кілька видів подібних пристроїв, наприклад:

Стабілізатор напруги Ампер

  • Релейні і сервоприводні - не самі надійні, але доступні. Потрібно відразу розуміти, що скупий платить двічі, ну, а в нашій ситуації може навіть і більше, якщо буде збій в напрузі і чутлива техніка не перенесе цього. У таких стабілізаторів не надто висока швидкість реакції, на зміну вхідної напруги (сервоприводні) і швидка зношуваність контактів при постійних переходах (релейні). Більше недоліків, ніж вагомих позитивних сторін.
  • Симисторні или тиристорні - оптимальний варіант у співвідношенні "ціна-якість". Їх характеризують як найбільш надійні та доступні пристрої. Завдяки відсутності рухомих контактів і програмному управлінню всім процесом роботи, мають високу надійність і тривалим терміном служби.

ИБП General Electric On-line

  • З подвійним перетворенням - передова технологія стабілізації напруги на сьогоднішній день. При роботі в комплекті з акумуляторними батареями, вони забезпечують високу точність напруги на виході (1-2%), безшумність роботи, практичність, а так само безперебійне надходження електроенергії в разі її відключення на вході. Так, велика ціна на пристрій, але все ж воно є доступним кожному, хто цінує і розуміє, що безпека і безвідмовна робота дорогого і важливого обладнання коштує цих фінансових вкладень.

Мінімальний і максимальний рівень напруги

Тобто, значення вхідної напруги, при яких стабілізатор буде виконувати свої функції і забезпечувати навантаження стабільним напругою не відключаючи. Потрібно також враховувати, що всі стабілізатори напруги втрачають в потужності при заниженому напрузі на вході.

Бажаючи придбати по-справжньому якісний стабілізатор, варто пам'ятати про те, що такий пристрій не повинно і не може коштувати дешево. Звичайно, в цілях економії можна придбати дешевий аналог перевірених і надійних стабілізаторів, але виявиться економія виправданою? Швидше за все, відповідь буде негативною і покупка нового пристрою трапиться досить скоро.

0.0(0)

ТЕК АКТИВ

Поставки і обслуговування електрообладнання побутового та промислового призначення з доставкою по всій Україні.

Наші контакти

Пн - Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 17:00
© 2010-2024 © Інтернет-магазин електрообладнання - Тек Актив: стабілізатори напруги, ДБЖ, акумуляторні батареї. Усі права захищено.