Гелеві акумулятори
Системи альтернативного енергопостачання не можна уявити без застосування сучасних необслуговуваних гелевих акумуляторів. Вони є допоміжними джерелами електроенергії. Техніка стаціонарна, пересувна і переносна, не може в багатьох випадках повноцінно функціонувати і тривало експлуатуватися без подачі до неї якісного харчування. Гелеві акумулятори широко використовуються в автономних побутових і промислових приладах, електротранспорті, джерелах безперебійного живлення, портативних приладах різного призначення. Крім того, акумулятори GEL (Gel Electrolite) використовують в якості накопичувачів енергії в альтернативній енергетиці (вітрових і сонячних електростанціях).
Особливості та основні параметри гелевих АКБ
В основі роботи гелевих акумуляторних батарей (АКБ) лежить окисно-відновна реакція свинцю в розчині сірчаної кислоти. Конструктивно виріб являє собою конструкцію, що складається з наступних основних частин:
- корпусу (одночасно служить резервуаром для електроліту);
- кришки;
- електродів, виготовлених з свинцю або його сплавів;
- сепаратора;
- висновків сполучних.
Корпус і кришка представляють собою герметичну коробку. Виготовляються вони з високоміцної пластмаси - поліпропілену. Кришка щільно прикріплюється до корпусу. Усередині корпусу розташовані пластини-електроди, які залиті електролітом, які мають консистенцію желе. Електроліт - водний розчин сірчаної кислоти, в яку додана двоокис кремнію. Саме вона викликає загусання електроліту. Відбувається хімічна реакція між електродами і електролітом, в результаті якої утворюється електрична енергія, яку потім застосовують для живлення різного устаткування, пристроїв та приладів. Сепаратор необхідний для поділу пластин контактів, виготовлених з свинцю, що не допускає їх замикання між собою.
Пари водню і кисню реагуючи між собою, перетворюються в воду, яка стікає по стінках корпусу, таким чином, зволожуючи гель, тобто відбувається рекомбінація газів. Частина випарів при надмірному тиску скидається через спеціальний запобіжний клапан.
До основних параметрів гелевих АКБ відносять:
- номінальну напругу в В (6; 12; 24);
- ємність в Ач;
- допустиму глибину розряду в%;
- кількість циклів заряд-розряд в шт. (Не менше 700-800);
- допустиму робочу температуру експлуатації в 0С (від -35 до +50).
Переваги і недоліки
Основні переваги акумуляторів GEL наступні:
- працюють в будь-якому положенні;
- мають низький саморозряд;
- стійкість до глибоких розрядів;
- можливо використання в житлових і громадських приміщеннях;
- великий ємнісний обсяг;
- працюють в широкому діапазоні робочих температур;
- витримують велике число циклів заряд-розряд;
- не вимагають заміни електроліту і доливання води в процесі експлуатації;
- безпеку;
- екологічність;
- тривалий термін служби.
До недоліків гелевих акумуляторів відносять такі фактори:
- вимагають суворого дотримання правил експлуатації;
- чутливі до неякісним зарядним параметрам;
- мають дещо гірші характеристики навантажень в порівнянні з іншими акумуляторами (через консистенції електроліту).
Компанія Тек Актив пропонує купити гелеві акумуляторні батареї прямо на сайті від кращих виробників. У каталозі з фотографіями представлені кращі моделі, що допоможе визначитися з вибором самостійно. При необхідності, на допомогу прийдуть досвідчені менеджери компанії. Вони дадуть відповідь на всі питання. Ціна на вироби демократична - відповідає якості і заявленим технічним характеристикам.