Дизельні генератори (електростанції)
Енергетична установка, обладнана електричним генератором з приводом від двигуна внутрішнього згоряння дизельного типу, а також необхідними компонентами захисту і управління називається дизельним генератором. Використовується в стаціонарних умовах і пересувних установках в якості аварійного, автономного або резервного джерела електричного живлення споживачів електроенергії. Працює при провалах напруги в електричній мережі та під час припинення подачі електроенергії енергопостачальною компанією. В інтернет-магазині Тек Актив можна замовити і купити дизельний генератор необхідної потужності вітчизняних і зарубіжних виробників за вигідними цінами з доставкою до місця призначення.
Пристрій, класифікація і принцип дії
Основними конструктивними частинами дизель-генератора є:
- рама несе;
- генератор;
- двигун;
- система паливна;
- пристрій зарядний;
- системи випуску, охолодження, змащення і глушіння;
- регулятор напруги;
- панель управління.
Виробники різних країн випускають дизель-генератори в великому асортименті. Необхідна модель підбирається з урахуванням багатьох показників, які можна звести до наступних факторів:
- потужності (малої - до 50 кВт, середній - від 50 до 200 кВт і високою - більше 200 кВт);
- кількості фаз (одно- і трифазні);
- типу використання (силові, освітлювальні, спеціального призначення);
- способу установки (стаціонарні, пересувні, портативні);
- способу виконання (відкритого і закритого);
- способу охолодження (повітряний, радіаторний і двоконтурний);
- способу виникнення магнітного поля (асинхронні та синхронні).
Принцип дії пристрою полягає в наступному. В циліндрах дизельного двигуна внутрішнього згоряння відбувається згорання палива. У процесі його згорання хімічна енергія палива перетворюється на теплову енергію газів, яка спеціальним механізмом (кривошипно-шатунним) перетвориться в механічну енергію. За допомогою вала дизеля, який з'єднаний з ротором генератора, відбувається перетворення механічної енергій в електричну.
Особливості дизель-генераторних установок
В агрегатах встановлюються надійні двигуни, розроблені для функціонування на постійних частотах. Використовуються дво- і чотиритактні двигуни. Найчастіше - чотиритактні. Синхронний генератор мають одну або три фази, в залежності від потужності, самовентиляцією і не має щіток. Мідна обмотка функціонує у великому інтервалі температур. З'єднання генератора і двигуна здійснюється муфтою конусного типу. При застосуванні одноопорного генератора замість муфти для з'єднання використовують гнучкі диски. У комплектацію агрегату входять додаткові атрибути для полегшення роботи - регулятор оборотів електронного або механічного типу, фільтри паливний, повітряний або масляний, датчики.
Дизельні генератори при правильній експлуатації прослужать власникові тривалий термін. Пристрій є ремонтопрігодним. У нас можна знайти необхідні деталі і частини для будь-яких моделей агрегатів. Вони представлені в каталозі, який створений для самостійного підбору необхідних виробів.
У нас можна підібрати і купити за доступною ціною дизельний генератор необхідної потужності і виконання. При виборі увагу звертають на потужність, яка визначається підсумовуванням потужностей споживачів електричної енергії на об'єкті з додаванням до 40% для надійності роботи. Велику роль відіграє і компанія, яка його виготовила. Замовники вже давно оцінили популярні компанії, про що говорять відгуки. Кращими є дизельні генератори, що випускаються компанією RID (Німеччина), холдингом Honda Power Equipment (Японія), компанією Mirkon Energy (Північна Америка), SDMO (Франція).