Трифазні стабілізатори напруги
Для електрообладнання, пристроїв і приладів, які живляться від трифазної електричної мережі важливо забезпечити нормальні умови роботи. Основною вимогою є подача напруги в певних межах, що вказуються в паспорті на конкретний виріб. Однак, на ділі в таких мережах часто бувають перепади напруги, перекіс фаз, обрив нейтрали (в разі чьотирьох схеми підключення). Викликаються вони різними причинами, серед яких різка зміна навантаження на живильну трансформаторну підстанцію в силу різних обставин, є основною. Тому, без застосування трифазного стабілізатора напруги, захистити і забезпечити подачу напруги в необхідних межах до електроприладів не вийти. Промислові, сільськогосподарські та інші об'єкти, включаючи приватний сектор, де є трифазний введення ел. мережі повинні в першу чергу захистити дорогі електричні вироби від впливу негативних факторів мережі, які призводять до поломок і виходу з ладу. Необхідно пам'ятати, що навіть при певному терміні гарантії, вони не відремонтують безкоштовно, якщо не забезпечена подача напруги в межах ± 10%. Для електричної мережі 380 В ця величина не повинна знижуватися нижче 342 В і підвищуватися більше 418 В. В кожному паспорті на конкретне електричний пристрій вказується саме ця величина або навіть більш жорсткі умови.
Пристрій і класифікація
Конструктивно виріб являє собою 3 однофазних стабілізатора напруги, які розміщені в одному корпусі або в 3 різних, керованих загальним блоком комутації. Це пристрій стежить за наявністю напруги на кожній фазі. При його пропажі, зменшенні або збільшенні понад встановлену величину хоча б на одній фазі, контролер фаз відключить харчування по всьому 3-м фазах, тобто не допустить роботу вироби на двох або одній фазі.
У разі використання трьох окремих стабілізаторів, підключених до стійки або комутаційного блоку, можна користуватися трьома фазами одночасно або однієї (більшість побутових приладів якраз живляться від однієї фази). Плюсом в цьому випадку є те, що при зникненні однієї з фаз можна використовувати дві інші, які є робочими, тому що харчування не пропадає. Вони можуть подавати напругу 220 В на кожну фазу, що є їх перевагою.
Класифікувати 3-х фазні стабілізатори напруги прийнято за такими основними ознаками:
- принципом роботи (механічні, електронні);
- типу підключення (стаціонарні, переносні);
- способу установки (підлоговий, настінний);
діапазону коливання напруги (широкий, вузький, підвищеної точності); - потужності в кВА;
- точності в%;
- швидкодії в мс.
Що випускається різними виробниками асортимент трифазних стабілізаторів напруги дозволяє вибрати необхідну модель для забезпечення роботи окремих електротехнічних виробів і загальної електромережі. Компанія Тек Актив пропонує продукцію провідних виробників стабілізаторів напруги 380 В за вигідною ціною з доставкою до місця призначення.