Джерела безперебійного живлення - це електронні пристрої, необхідні для того, щоб підтримувати працездатність обладнання при перебоях в електропостачанні або відключенні мережі. Устаткування підключається до ДБЖ, і все електропостачання в подальшому йде саме через нього. Найпростіші пристрої можуть забезпечувати роботу обладнання зовсім нетривалий час, тоді як великі джерела можуть забезпечити кілька годин роботи без центрального електропостачання. При цьому природно, що для ДБЖ час автономії буде основною характеристикою.

Класифікація ИБП по функціональності

Серед пропонованих на ринку ДБЖ можна виділити три групи пристроїв. Самий бюджетний варіант - це невеликі апарати для домашнього використання. Як правило, це малопотужне обладнання для резервного живлення. Якщо силова мережа відключається, ДБЖ починає роботу в автономному режимі - підключене устаткування продовжує функціонувати за рахунок енергії, накопиченої у вбудованих акумуляторах. В окремій групі - найменші з ДБЖ, використовувані для безперебійного живлення комп'ютерів.
ИБП GEНаступний пункт класифікації - ДБЖ промислового застосування. Вони складніше в плані конструкції, і більш потужні. В таких джерелах встановлюється комутуючі пристрій і автоматичний регулятор напруги (нерідко застосовується ступінчастий електронний стабілізатор). Найбільш поширеною є однофазная техніка, проте в ході експлуатації проявляються певні недоліки. Якщо силова мережа відключена, моментальний перехід на автономну роботу неможливий - для цього знадобиться деякий нетривалий час. Використання таких пристроїв в форматі Rack Mounted UPS поширене для забезпечення роботи комутатора, сервера, газового котла, а також іншого обладнання, для живлення якого звичайних побутових джерел недостатньо.

ИБП GEЩо стосується третьої групи ІБП, то це найбільш дорогі і технічно досконалі пристрої. Для високоефективної роботи в них встановлюється подвійний перетворювач напруги. Найчастіше мова йде про ДБЖ в стійку (rack), проте баштові варіанти також представлені на ринку.

ДБЖ General Electric, представлені широкому асортименту, а також баштовим і стоечним корпусним виконанням, що дає можливість підібрати обладнання максимально задовольняє Ваші потреби.

Де використовуються джерела безперебійного живлення?

Однофазні джерела безперебійного живлення (в міжнародній класифікації - UPS 1 phase) на 220 В можуть служити засобом ефективного захисту електронного обладнання від падінь і перепадів напруги. Є засобом придушення високочастотних перешкод і можуть використовуватися для забезпечення надійної роботи будь-яких приладів, особливо тих, для яких якість електроживлення є ключовою характеристикою. Використання ДБЖ сприяє підвищенню якості умов експлуатації, продовжує термін служби електронного обладнання, захищає техніку від спотворень і відключень напруги силової мережі. Стандартні однофазні ДБЖ часто застосовуються при захисті домашнього комп'ютера, сервера, систем спостереження та телекомунікацій, медичних апаратів високої точності. Що стосується установки джерела, то при виборі слід звернути увагу на висоту - якщо місце для монтажу обмежено, цей фактор може стати одним з визначальних. Висота в даному випадку вимірюється в юнітах. Найбільш поширені джерела по висоті позначаються як ДБЖ 2U, проте зустрічаються і інші конструктивні рішення.

Завдяки застосуванню ДБЖ з технологією подвійного перетворення обмін даними електронних пристроїв може здійснюватися безперервно, може вестися постійне відеоспостереження, а аналізи в лабораторіях можуть бути досліджені незалежно від того, чи йде живлення від електричної мережі. Таким чином, ДБЖ On-line роблять робочий процес більш ефективним, мінімізують ризики поломок обладнання або втрат даних.

ИБП MakelsanТрьохфазні джерела безперебійного живлення з напругою 380 В на виході - це складне і дороге устаткування, яке підбирається під конкретний об'єкт, враховуючи тип навантаження і її основні характеристики. Найбільш часто трифазні ДБЖ використовуються на виробництві або ж в медицині, де пропажа енергопостачання навіть на кілька секунд, може загрожувати втратою даних або завдати шкоди здоров'ю пацієнтів.

Наша компанія пропонує поставки інстальоване трифазних ДБЖ промислового призначення від провідних європейських виробників:

  • General Electric - іменитий європейський бренд, який вже багато років займається виробництвом низьковольтного і високовольтного устаткування, незмінно високої якості.
  • Makelsan - один з лідируючих виробників ДБЖ з Туреччини. Компанія пропонує високоякісні просунуті ДБЖ, здатні задовольнити високі вимоги клієнтів.

Як вибирати джерело безперебійного живлення?

Сьогодні падіння або скачки напруги в міських електромережах - явище не дуже часте, однак в заміських будинках проблема куди більш актуальна. Використання складної техніки в заміському будинку вимагає надійного електропостачання та якщо така надійність не забезпечена, скачки і перепади напруги можуть привести до скорочення терміну служби апаратури і її поломок. Найефективніше і економічно вигідне рішення проблеми - установка джерела безперебійного живлення. Якщо використовується однофазна техніка, повинен бути обраний відповідний апарат. В цілому, існує декілька критеріїв, за якими покупець може орієнтуватися при виборі пристрою безперебійного живлення. Консультації фахівців також будуть не зайвими, але в будь-якому випадку необхідно приділити увагу робочому діапазону по вхідній напрузі, потужності, час роботи від акумуляторів, типу установки (тут може бути Rack Mounted UPS або tower UPS - відповідно стоечная або баштова установка).

ИБП LuxeonВ інтернет-магазині Тек Актив представлений широкий вибір джерел безперебійного живлення, який дає можливість підібрати апарат під будь-які потреби і можливості. 

Джерела безперебійного живлення Luxeon - представлені двома серіями:

  • линейно-интерактивные - з вбудованим стабілізатором напруги і правильної синусоїдою на виході при роботі від АКБ;
  • On-line - з технологією подвійного перетворення, здатної стабілізувати напругу в широкому діапазоні, згладжувати всілякі перешкоди і миттєво перемикатися на роботу від акумуляторів, для живлення особливо чутливогооборудования.

ДБЖ Luxeon серії LE при підключенні зовнішніх акумуляторних батарей здатні забезпечити безперервним живленням обладнання, в разі вимкнення електропостачання, а без АКБ - працюватимуть в режимі стабілізатора напруги з подвійним перетворенням.

Основні характеристики ПБЖ

Перше, на що слід звернути увагу при виборі - це вхідна напруга (його робочий діапазон). Це межі по вхідній напрузі, в яких може працювати джерело. У тому випадку, коли напруга мережі відхилиться від стандартних значень і виявиться за діапазоном, харчування буде відключено і пристрій перейде в автономний режим роботи. Всі однофазні ДБЖ вибираються в першу чергу виходячи з цієї характеристики. Якщо буде придбаний джерело з недостатньою потужністю, то його все одно можна використовувати, нехай і з меншою ефективністю. А коли б не відповідності по вхідному напрузі, буде потрібно новий пристрій з іншим діапазоном.

Необхідно відзначити, що на практиці куди вигідніше купувати потужні джерела, здатні забезпечити автономну роботу всього необхідного обладнання на об'єкті. Виходячи з цього, можна вибрати On-line ДБЖ від 1 до 10кВА. Придбання потужного ДБЖ не завадить, однак якщо він буде значно перевищувати за своїми можливостями потреби обладнання, підсумкова вартість і габарити виявляться істотно вище. З іншого боку, у хорошого ємного ДБЖ час автономії буде істотно вище. При малої і середньої потужності джерела нерідко в пристрої додаються спеціальні коректори коефіцієнта потужності. Завдяки таким коректорів забезпечується оптимальне значення вхідного коефіцієнта, а значить, форма струму стає правильної синусоїдальної, що дуже важливо для деяких споживачів, наприклад, для котлів опалення.

ИБП Форт

Спеціально для таких споживачів, в інтернет-магазині Тек Актив, представлені - джерела безперебійного живлення Форт. Широкий модельний ряд по потужності дає можливість забезпечити безперервним електроживленням як одного споживача (газовий котел, компресор, насосна система, сервер і т.д.) так і всього будинку. Так само можна вибрати модель працює від однієї акумуляторної батареї, або ж від декількох, що істотно збільшує час автономної роботи.

Режими роботи ДБЖ

Існує три основні режими, в яких може працювати UPS - це мережевий, байпас і автономний режими. При мережевій роботі відбувається підключення до мережі, і навантаження живиться відфільтрованим напругою силової мережі. Якщо мережеве напруга незначно відхиляється від оптимальних значень, а навантаження відповідає допустимим параметрам, мережевий режим зберігається.

В автономному режимі навантаження забезпечується харчуванням за рахунок енергії, накопиченої в батареї. При тривалій роботі може знадобитися гаряча заміна батарей, що передбачено в деяких моделях джерел. Для включення автономного режиму не обов'язково, щоб напруга в мережі зникло повністю - досить перепаду, який буде виходити за допустимі рамки. Підзарядка АКБ почнеться зразу ж після зворотного переходу до мережевого режиму.

Особливість режиму байпас полягає в тому, що навантаження живиться безпосередньо від мережі. Такий режим може бути включений при перевантаженні або перегрів ДБЖ. Коли характеристики пристрою нормалізуються, відбувається повернення до мережевого режиму. Байпас не захищає обладнання від перепадів або зникнення напруги - це аварійний стан джерела, при якому він ніяк не впливає на навантаження. Необхідно відзначити також, що важливий і правильний вибір корпусу джерела. Це може бути ДБЖ підлоговий вежа (tower) - вертикальне розташування, що дуже зручно для використання в офісах на увазі економії місця. Друге рішення - ДБЖ в стійку (rack), тобто розміщення пристрою горизонтально. Часто такі джерела розміщуються на спеціальних кріпленнях.

0.0(0)

ТЕК АКТИВ

Поставки і обслуговування електрообладнання побутового та промислового призначення з доставкою по всій Україні.

Наші контакти

Пн - Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 17:00
© 2010-2023 © Інтернет-магазин електрообладнання - Тек Актив: стабілізатори напруги, ДБЖ, акумуляторні батареї. Усі права захищено.