ДБЖ з "правильної" синусоїдою: різновиди і сфери застосування

Електрика проникло буквально в усі сфери діяльності людини, і від його якості залежить буквально все. Перебої з електрикою не тільки виводять з ладу техніку, позбавляють водопостачання та тепла, а й у ряді випадків впливають на здоров'я людини, якщо це пов'язано з медичним обладнанням, що підтримує життєво важливі показники пацієнта. Для таких автоматизованих пристроїв рекомендується застосовувати спеціальні прилади - ДБЖ з чистою синусоїдою на виході, від якості роботи яких, і залежить працездатність ряду пристроїв після відключення мережевого електроживлення.- 

Основне призначення ДБЖ полягає в захисті побутової техніки від деструктивних наслідків, наступаючих в результаті раптового відключення приладу від електроживлення.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ

До лінійно-інтерактивним ДБЖ відносять пристрої, що працюють за принципом суміщення двох пристроїв в одному. Перший пристрій - власне ДБЖ працює в режимі оффлайн, а друге - пов'язаний стабілізатор напруги. Недоліком таких моделей є те, що вони не дають на виході ДБЖ чистої синусоїди. Однак, у порівнянні з простими оффлайн моделями, вони дають більш аппроксимірованими (наближені до ідеальних) показники кривої напруги, а не тільки забезпечують безперебійне електропостачання завдяки вбудованим акумуляторів. Ще один недолік - неможливість застосування з рядом чутливих до якості напруги технічних засобів.

Модифицированный синус модифікований синус

До істотних переваг можна віднести порівняно невисоку ціну. Завдяки ній подібні пристрої часто встановлюються в квартирах і будинках.

До таких пристроїв відносяться линейно-интерактивные ИБП - Luxeon серії ZX. Поєднання джерела безперебійного живлення із ступінчастим стабілізатором напруги високої якості за доступною ціною, зробило цей пристрій дуже затребуваним серед бажаючих забезпечити безперервним живленням котел опалення або насоси водопостачання в побутових умовах.ИБП Luxeon серии ZX

Застосування:

Повноцінне використання котлів індивідуального опалення. Той факт, що більшість сучасних опалювальних котлів мають в своїй конструкції "розумну" електроніку загальновідомий. Очевидним фактом є і те, що при відключенні електроенергії таке обладнання стає марним. ДБЖ, встановлений перед таким котлом, дозволяє користувачеві використовувати час, після відключення електроенергії, з користю. Залежно від ємності - зовнішніх акумуляторів підключених до ДБЖ, час автономної роботи може бути до десяти і більше годин. Якщо включити опалювальний прилад, після відключення напруги, на повну потужність, то можна прогріти приміщення досить сильно для того, щоб не замерзати після того, як "бесперебойник" вимкнеться. Крім того, така маніпуляція допоможе захистити опалювальну систему від розморожування, що також досить важливо.

ИБП Форт On-line

ДБЖ з подвійним перетворенням

Відмінною особливістю ДБЖ з подвійним перетворенням є принцип їх дії. На вході в пристрій вони отримують змінну напругу, і незалежно від його характеристик, перетворює його в напругу з чистою синусоїдою. Відбувається це в 2 етапи. На першому етапі отримане змінне напруга перетворюється в постійне. А на наступному етапі відбувається зворотний процес. При цьому на виході формується напруга з ідеальними або наближеними до них показниками. Такі пристрої мають мінімальні показники відхилення. Це є безперечною перевагою таких ІБП. ДБЖ з подвійним перетворенням формуються за різними технологіями, деталі якої відомі їх виробникам.

ДБЖ General Electric On-line

Ще однією перевагою подібних приладів є нульовий час перемикання з мережевого режиму на автономний. Це виключає можливість пошкодження техніки і переривання її роботи в разі відключення мережевого електропостачання.

До недоліків слід віднести високу вартість подібних пристроїв. Пов'язана вона з складністю конструкції і побічними витратами на експлуатацію, від яких, на жаль, позбутися неможливо.

ДБЖ для сервера

Застосування:

Захист комп'ютерної техніки передбачає використання допоміжних приладів. Основними з них є стабілізатор напруги і ДБЖ. Багато фахівців говорять про те, що збитки, випробовуваний комп'ютером при раптовому відключенні від електричної мережі еквівалентний збитку для людини сильним ударом в обличчя. Розглядається пристрій не забезпечить роботу комп'ютера без електроенергії протягом декількох діб, а ось півгодини на збереження використовуваних файлів і навмисне, безпечне вимикання комп'ютера "виграти" допоможе обов'язково. Особливо важливим це може виявитися для комп'ютерів і серверів з великою кількістю важливої ​​інформації, втрата якої, може привести до великого збитку, у багато разів перевищує вартість ДБЖ.

У нашому інтернет-магазині представлений великий вибір ДБЖ з технологією подвійного перетворення як українського виробництва - ДБЖ Форт серії MX на невелику потужність до 6 кВт, так і європейського - ДБЖ General Electric серії VH і LanPro, потужністю до 20 кВт.

Варто зазначити, що тільки ІБП з правильною синусоїдою напруги забезпечують надійний захист техніки, яку до нього підключають. У побутових умовах це насоси, призначені для циркуляції теплоносіїв в опалювальних системах, насоси, встановлені в системах водопостачання, холодильники, пральні машини та інші пристрої, що мають в своїй конструкції двигуни змінного струму. При проблемах з напругою електродвигуни, встановлені в них, швидко витрачають свій експлуатаційний ресурс і виходять з ладу. Особливо помітно це коли техніка починає перегріватися і видавати характерний гул. В результаті техніка потребує ремонту або відразу списується в утиль. У виробничих умовах це досить специфічні прилади та системи. Елементарний приклад - сервери, призначені для зберігання і обробки величезних обсягів інформації. Паралізація їх роботи призводить до непоправних наслідків, які впливають відразу на цілий ряд галузей господарства. Інший приклад - електронна апаратура, що застосовується в дослідницьких центрах і лабораторіях, які проводять аналізи. Мінімальний стрибок напруги після відключення може мати негативний вплив на результати досліджень. В результаті чого некоректність отриманих даних може призвести до критичних наслідків.

5.0(1)

ТЕК АКТИВ

Поставки і обслуговування електрообладнання побутового та промислового призначення з доставкою по всій Україні.

Наші контакти

Пн - Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 17:00
© 2010-2023 © Інтернет-магазин електрообладнання - Тек Актив: стабілізатори напруги, ДБЖ, акумуляторні батареї. Усі права захищено.